O projektu

Projekt TELEfilm – film o telemarkovém lyžování

TELEfilm plakát

TELEfilm plakát

Film můžete vidět online zde.

Letos v zimě (2011/2012) proběhlo natáčení materiálů na film o telemarkovém lyžování, který v ČR bude první svého druhu. Česká premiéru proběhla na podzim 2012 (konkrétněji 22. listopadu ve filmovém klubu VŠE v Praze, od 19:30, článek z akce zde)

Zároveň o den později proběhne premiéra na Slovensku – v pátek 23.11. od 20:30 v Tatranské Lomnici v rámci festivalu HORALFEST 2012.

Bude se jednat o metodicko-motivační telemarkový film, který by měl tuto staronovou lyžařskou techniku přiblížit všem, kteří o ni mají zájem, a to jak z řad začátečníků, tak i z řad pokročilých telemarkových „jezdičů“. Film bude mít dvě verze. Jedna bude diplomovou prací Michaela Turka, který ve filmu nejen jezdí, ale má na svědomí také celý nápad, režii a scénář. A druhá verze bude ta, kterou na podzim budete moci shlédnout, doplněná o rozhovory s jezdci a dalšími osobnostmi českého TELEmarku, nějaké srandičky a podobně. Celkově v ní bude více ježdění.

Natáčení metodické části probíhalo především ve skiareálu Neklid v Krušných horách, materiál na motivační část jsme pak točili především v rakouském středisku Weissee.

Natáčení se účastnila skupina telemarkistů, členů lektorského sboru Českého svazu lyžařských škol, pod vedením Michaela Turka mladšího. Kromě Michaela na záběrech jezdí Radim Nevrlý, Michal Alexa, Štěpán Pobuda, Anička Kašparová a na natáčení v Rakousku jsme přizvali snad toho nejpovolanějšího – závodníka světového telemarkového poháru Kamila Dostála.

Kameru a střih má na svědomí Tomáš Mähring, režii a scénář již výše zmíněný Michael Turek, grafiku Igor Faltus a komentář nám namluví českotelevizní profík. Více o jezdcích  i o tvůrcích se dozvíte v části TELEteam.

Film vzniká ve spolupráci H2Omaniaks production s lyžařskou školou, půjčovnou, servisem a prodejnou Ski & Sport Turek. Další partnery a firmy, které nám v realizaci pomohly, najdete zde.

REKLAMA / ADVERT ((info))

Drobná reklama, inzerce, upoutávky..