TELEteam

Michael „Majkl“ Turek – TELEjezdec, režisér a duchovní tatínek celého projektu

V jeho skromné mozkovně se zrodil nápad na tento projekt. Původně „jen“ jako diplomová práce. Stále ještě student Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, půlúvazkový učitel zeměpisu a tělocviku na střední škole, učitel lyžování, člen výkonného výboru Interski ČR a lektorského sboru ČSLŠ. Zlyžoval toho docela dost, za lyžováním se vydal třeba až do Jižní Koreje, ale spousta plánů a snů ho ještě čeká. Jeden, ten telemarkový, si zrovna s TELEteamem plní :-)

Kamil „Kamča“ Dostál – TELEjezdec

Telemarkově asi nejzkušenější člen našeho TELEfilm teamu. S telemarkem má zkušenosti již dvanáct let. Nasbíral přes dvacet startů ve světovém telemarkovém poháru. Výuce lyžování se věnuje od svého mládí a žádný terén pro něj na volné patě není překážkou. Pochází z Moravy, ale můžete ho potkat téměř na všech českých sněhových pláních. Samozřejmě v telemarkovém pokleku a se stále přítomným úsměvem a břitkým humorem na rtech.

Anička Kašparová – TELEjezdkyně

Reprezentantka ve vodním slalomu a raftingu. Voda ve všech skupenstvích jí je sympatická, a když zrovna nepádluje, tak ji v zimě potkáte na telemarkových lyžích, třeba v Krušných horách, kde k telemarku „přičuchla“ poprvé, v rámci telemarkové líhně lyžařské školy Ski & Sport Turek. Instruktorka lyžování a profesí kantorka biologie a tělocviku.

Michal Alexa – TELEjezdec

Máte nemocné zvířátko? Michal vám ho vyléčí. Od křečků po nosorožce nebo hrochy. Pochází z Kroměříže, ale pracovní, osobní i sportovní osud ho zavál do české metropole, kde pracuje jako zvěrolékař na veterinární klinice. Mezi jeho záliby patří mimo jiné i lezení a cyklistika, stejně jako třeba dobré víno. V zimě moc rád telemarkové lyže doplní stoupacími pásy a unikne do klidu horských velikánů. Letos uskutečnil náročný skialpový přechod ve francouzských Alpách.

Radim “Bruno“ Nevrlý – TELEjezdec

Když nebrousí sněhové pláně v Čechách, Evropě nebo Americe, kde již také telemarkoval, můžete ho potkat v Ostravě, kde s rodinou žije a jako realitní makléř i pracuje. Vystudoval sportovní fakultu a kromě lyžování například v létě rád nazuje cyklistické tretry a sedne na kolo. Minulý rok se mu narodil kluk. První krůčky byly prý telemarkové :-) . Již několik let působí jako lektor v Českém svazu lyžařských škol.

Štěpán „Steve“ Pobuda – TELEjezdec

Sportovec každým coulem. Atlet, cyklista, kondiční trenér, student religionistiky a velký fanoušek sportu – lyžování zvláště. Milovník telemarku, dobrého jídla i pítí, výborný instruktor lyžování. Volná pata mu imponuje nejen v telemarkové podobě, ale i v běžecké stopě, kde nám všem vždy ukazuje záda.

Tomáš Mähring – kameraman a střihač, trochu Majklovi mluvil taky do režie

Toma neuvidíte na žádném záběru a to z jediného důvodu – je kameramanem TELEfilmu. Krom kamery má na svědomí také střih a pár dalších věcí „v zákulisí“. Telemarkové lyže zatím nevyzkoušel, ale teorii k volné patě už má parádně nakoukanou ze stříhání TELEfilmu. Jinak nadšený kajakář, raftový průvodce a cestovatel. Už si neumí představit život jinak, než na volné noze (což má opět jistou podobnost s volnou patou). Živí ho kombinace průvodcování po světě, focení a natáčení videí. www.foto-tom.cz, www.h2omaniaks.com

Ivka „(P)Ivka“ Kalinová – hlavní fotografka

Ivku na pár záběrech ve filmu uvidíte, ale taky ne na lyžích, ale s foťákem. Je totiž hlavní fotografkou TELEprojektu, takže většina fotek tady na webu je právě od ní. Na svahu nás však doprovázela i s foťákem také na TELEmarkových lyžích. Je lyžařskou instruktorkou, cyklistickou průvodkyní a zapálenou házenkářkou. V současné době jí živí byznys s outdoorovým oblečením.

Igor Faltus – grafik a příležitostný, zato vytrvalý filmový kritik

Igora také neuvidíte ve filmu lyžovat (což je veliká škoda!), pomáhá nám s grafikou, vytváří a vymýšlí TELEtitulky, TELEanimace a spoustu dalších věcí, které si při sledování filmu jako celku možná ani neuvědomíte. Ale právě díky Igorovi a jeho tvůrčím nápadům má TELEfilm a vše kolem něj podobu takovou, jakou tu vidíte. Studoval filmovou kritiku na FFUK, ale nyní se neživí kritizováním, ale právě grafikou a webdesignem. Jeho tvorbu můžete vidět na www.igorfaltus.com

Jakub „Grázl“ Micka – zvukař a odp/borník přes hudbu

Kuby práci ve filmu rozhodně neuvidíte. A to z prostého důvodu – uslyšíte ji. Přímo na míru, na přání a na výmysly Toma a Igora skládá a tvoří úvodní znělku TELEfilmu. V jeho studiu G-Sound se bude namlouvat komentář k diplomkové verzi a tak nějak celkově má z nás nejlepší hudební hluch, takže s ním Tom s Michaelem také konzultovali použití hudby, kterou vybrali do filmu, pomáhal ladit hlasitosti atd. Takové ty věci, které si divák ani neuvědomí – když jsou udělané dobře :-) Jinak je to také nadšený pádler i lyžař a po večerech, když netvoří zrovna znělku TELEfilmu, tak koncertuje s kapelou MHD nebo Až naprší a uschne, nebo si jen tak brnká na elektrickou nebo akustickou kytaru, bubnuje na bubny, nebo něco skládá na pc…

REKLAMA / ADVERT ((info))

Drobná reklama, inzerce, upoutávky..